Andrzej Łazicki

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA OBRZĘKÓW

Pytania pacjentów

 

Odzież uciskowa

Odzież uciskowa (kompresyjna) – jest to odzież stosowana przy zastoju krwi lub limfy.

Jej stosowanie może mieć formę profilaktyczną lub leczniczą. Najczęściej stosowana jest przy zaopatrzeniu kończyn. Przy zaopatrzeniu nóg najczęściej stosowane są podkolanówki uciskowe, pończochy uciskowe lub rajstopy uciskowe, każda z nich może mieć różną klasę ucisku zależną od wskazań, tego typu produkty określa się też jako odzież przeciw żylakową. Przy zaopatrzeniu ręki stosuje się rękaw z mitenką lub do nadgarstka można też nosić rękawiczkę jeśli jest ona wskazana. Każdy rodzaj odzieży uciskowej jest poprzedzony dokonaniem odpowiednich pomiarów. Jest też odzież szyta na miarę, jej używa się najczęściej jako jeden z etapów w trakcie zakończenia kompleksowej rehabilitacji obrzęku limfatycznego.

Odzież uciskowa

Jest to szeroki zakres odzieży, która na na celu usprawnienie odpływu krwi i limfy. W skład tej odzieży wchodzą między innymi:

Podkolanówki uciskowe

stosowane są najczęściej przy niewielkich obrzękach w okolicy stawu skokowego i samej stopy. Podkolanówki uciskowe mogą być stosowane jako profilaktyka przeciw zastoinowa w trakcie lotów samolotem jak również podróży autokarem lub autem.
Podkolanówki uciskowe mogą też być stosowane przez mężczyzn.

Pończochy uciskowe

Stosowane są przy zastojach gromadzących się w większej powierzchni nogi by jak najwyżej, czyli do samej pachwiny odprowadzić zalegające w nodze płyny.
Większość z pończoch uciskowych jest zakończonych specjalnymi rodzajami sylikonu, by uniknąć zsuwania się z powierzchni uda.

Rajstopy uciskowe

Stosowane są przy zastojach krwi i limfy gromadzących się w obydwu nogach.
Sam fakt zaopatrzenia tali bardziej niż przy pończochach zapobiega u osób z nadwagą by rajstopy uciskowe nie zsuwały się z nogi. Zaopatrzenie tali przy tego rodzaju odzieży nie wywiera ucisku na okolicę brzucha.

Odzież przeciw żylakowa

Ma na celu zapobieganie powiększaniu się naczyń żylnych układu powierzchownego. Częste zastoje krwi powstają w nogach ze względu na grawitacyjny spływ i czasami utrudniony odpływ krwi. Dzięki odzieży uciskowej można zapobiegać powstającym zastojom krwi i obrzękom żylnym.
Odzież przeciw żylakowa może być też stosowana jako profilaktyczna. Wszystkie produkty, które zostały wyżej opisane znajdują się w ofercie gabinetu „AMDL” i są wyrobami medycznymi.

Zanim zaczniemy nosić odzież uciskową wymagana jest konsultacja lekarska lub z terapeutą, który ma specjalistyczne szkolenia w doborze takiej odzieży.

W przypadku bardziej szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu tel. 513 897 240

Drenaż limfatyczny – bezpieczny i naturalny sposób na poprawę zdrowia – Drenaż limfatyczy Łódź

Gabinet masażu limfatycznego

tel. 513 897 240
e-mail: andrzejobrzeki@gmail.com

Godziny pracy:
Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00
Sobota 10:00-18:00

Gabinet masażu limfatycznego
adres: ul. Traktorowa 13 Łódź
przychodnia Mikomed
BEZPŁATNY PARKING
dojazd autobusem linii 76 i 83

Poproszę o pozostawienie opinii na temat mojej pracy, która pozwoli osobom niezdecydowanym umówić się na zabiegi. Z góry dziękuję.
Andrzej Łazicki - ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń!
Przyjedź!