Andrzej Łazicki

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA OBRZĘKÓW

Odzież uciskowa AMDL Łódź

W celu zakupu prawidłowo dobranej odzieży o odpowiedniej klasie ucisku i rozmiarze
poproszę o kontakt tel. 513 897 240

Jak dokonać pomiaru

Tablica rozmiarów

Czy wiesz jaka jest dla Ciebie zalecona przez lekarza klasa kompresji (siła ucisku)?

Jest kilka klas ucisku: pierwsza, druga… im wyższa cyfra tym mocniejszy ucisk i o tym ucisku nie decyduje pacjent.

Jaką odzież wybrać? – darmowa konsultacja telefoniczna – zadzwoń 513 897 240

Odzież uciskowa (kompresyjna) – jest to odzież stosowana przy zastoju krwi lub limfy.

Jej stosowanie może mieć formę profilaktyczną lub leczniczą. Najczęściej stosowana jest przy zaopatrzeniu kończyn. Przy zaopatrzeniu nóg najczęściej stosowane są podkolanówki uciskowe, pończochy uciskowe lub rajstopy uciskowe, każda z nich może mieć różną klasę ucisku zależną od wskazań, tego typu produkty określa się też jako odzież przeciw żylakową. Przy zaopatrzeniu ręki stosuje się rękaw z mitenką lub do nadgarstka można też nosić rękawiczkę jeśli jest ona wskazana. Każdy rodzaj odzieży uciskowej jest poprzedzony dokonaniem odpowiednich pomiarów. Jest też odzież szyta na miarę, jej używa się najczęściej jako jeden z etapów w trakcie zakończenia kompleksowej rehabilitacji obrzęku limfatycznego.

Odzież uciskowa
Jest to szeroki zakres odzieży, która na na celu usprawnienie odpływu krwi i limfy. W skład tej odzieży wchodzą między innymi:

Podkolanówki uciskowe
stosowane są najczęściej przy niewielkich obrzękach w okolicy stawu skokowego i samej stopy. Podkolanówki uciskowe mogą być stosowane jako profilaktyka przeciw zastoinowa w trakcie lotów samolotem jak również podróży autokarem lub autem.
Podkolanówki uciskowe mogą też być stosowane przez mężczyzn.

Uciskowe podkolanówki męskie
Podkolanówki uciskowe damskie

Pończochy uciskowe
Stosowane są przy zastojach gromadzących się w większej powierzchni nogi by jak najwyżej, czyli do samej pachwiny odprowadzić zalegające w nodze płyny.
Większość z pończoch uciskowych jest zakończonych specjalnymi rodzajami sylikonu, by uniknąć zsuwania się z powierzchni uda.

Pońchochy uciskowe
Uciskowe pońchochy

Rajstopy uciskowe
Stosowane są przy zastojach krwi i limfy gromadzących się w obydwu nogach.
Sam fakt zaopatrzenia tali bardziej niż przy pończochach zapobiega u osób z nadwagą by rajstopy uciskowe nie zsuwały się z nogi. Zaopatrzenie tali przy tego rodzaju odzieży nie wywiera ucisku na okolicę brzucha.

Uciskowe podkolanówki męskie
Podkolanówki uciskowe damskie

Odzież przeciw żylakowa
Ma na celu zapobieganie powiększaniu się naczyń żylnych układu powierzchownego. Częste zastoje krwi powstają w nogach ze względu na grawitacyjny spływ i czasami utrudniony odpływ krwi. Dzięki odzieży uciskowej można zapobiegać powstającym zastojom krwi i obrzękom żylnym.
Odzież przeciw żylakowa może być też stosowana jako profilaktyczna. Wszystkie produkty, które zostały wyżej opisane znajdują się w ofercie gabinetu „AMDL” i są wyrobami medycznymi.

Zanim zaczniemy nosić odzież uciskową wymagana jest konsultacja lekarska lub z terapeutą, który ma specjalistyczne szkolenia w doborze takiej odzieży.

Przyrząd do zakładania podkolanówek, pończoch i rajstop uciskowych
Przyrząd ułatwia zakładanie na nogi każdej z odzieży przeciw żylakowej i przeciw obrzękowej. Każda osoba, która ma problem z nakładaniem odzieży na stopę będzie w łatwy sposób mogła samodzielnie naciągnąć pończochy czy rajstopy uciskowe. Już nie będzie potrzeby siłowania się w trakcie nakładania odzieży nawet 2 klasy ucisku.

Przyrząd do zakładania usiskowych podkolanówe, pończocho i rajstop

W przypadku bardziej szczegółowych informacji zapraszam do kontaktu tel. 513 897 240

Gabinet masażu limfatycznego

tel. 513 897 240
e-mail: andrzejobrzeki@gmail.com

Godziny pracy:
Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00
Sobota 10:00-18:00

Gabinet masażu limfatycznego
adres: ul. Traktorowa 13 Łódź
przychodnia Mikomed
BEZPŁATNY PARKING
dojazd autobusem linii 76 i 83

Poproszę o pozostawienie opinii na temat mojej pracy, która pozwoli osobom niezdecydowanym umówić się na zabiegi. Z góry dziękuję.
Andrzej Łazicki - ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń!
Przyjedź!