Andrzej Łazicki

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA OBRZĘKÓW

Usługi

 

Jak poprawnie zakładać pończochy uciskowe

 Jak radzić sobie z zakładaniem pończoch uciskowych ?

Zakładanie pończoch uciskowych może być uciążliwe zarówno dla osób młodych jak i dla osób starszych, wynika to ze specyfiki tej odzieży nie zależnie od klasy ucisku. Prawidłowe zakładanie gwarantuje dłuższą trwałość pończoch i uniknięcie ich zniszczenia poprzez powstanie dziur.

W trakcie nakładania pończoch należy wywinąć je na lewą stronę i w pierwszej kolejności nałożyć na stopę naciągając za piętę i dalej do połowy łydki. Następnie wygładzić materiał na stopie i rozpocząć sukcesywne nakładanie materiału na dalszą część nogi, pamiętając cały czas o równomiernym rozłożeniu materiału zarówno na przedniej jak i tylnej części nogi.

Jako pomoc w zakładaniu pończoch uciskowych można użyć rękawic, które na dłoniowej części są gumowane i dzięki temu ułatwiają lepszą chwytliwość materiału i sprawniejsze wygładzenie zagięć materiału na powierzchni nogi. Na rynku są też dostępne przyrządy do zakładania Pończoch lub rajstop kompresyjnych. Dzięki temu przyrządowi można swobodniej nałożyć pończochę na stopę i łydkę – jest to duże udogodnienie dla osób, które mają kłopoty z pochylaniem się.

Gabinet masażu limfatycznego

tel. 513 897 240
e-mail: andrzejobrzeki@gmail.com

Godziny pracy:
Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00
Sobota 10:00-18:00

Gabinet masażu limfatycznego
adres: ul. Traktorowa 13 Łódź
przychodnia Mikomed
BEZPŁATNY PARKING
dojazd autobusem linii 76 i 83

Poproszę o pozostawienie opinii na temat mojej pracy, która pozwoli osobom niezdecydowanym umówić się na zabiegi. Z góry dziękuję.
Andrzej Łazicki - ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń!
Przyjedź!