Andrzej Łazicki

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA OBRZĘKÓW

Pytania pacjentów

 

Drenaż limfatyczny na czym polega i dla kogo jest wskazany ?

Zabieg drenażu limfatycznego , jak sama nazwa wskazuje dotyczy układu limfatycznego. Naczynia limfatyczne przebiegają równolegle do naczyń żylnych i są odpowiedzialne za odprowadzenie limfy do kątów żylnych zlokalizowanych nad obojczykami. Jednak cały proces odpływu płynu limfatycznego jest trochę bardziej skomplikowany, ponieważ płyn, który jest poza naczyniami limfatycznymi musi być najpierw do nich wchłonięty a następnie odprowadzony do kątów żylnych. Dlatego też jeśli jest obrzęk – czyli nagromadzenie dużej ilości płynów w przestrzeni tkankowej poza naczyniami limfatycznymi to gdy układ limfatyczny nie radzi sobie z tak dużą ilością płynu trzeba go wspomóc manualnym drenażem limfatycznym. Zabieg manualnego drenażu limfatycznego jest wykonywany rękoma terapeuty i ma na celu pobudzić układ limfatyczny do bardziej efektywnej pracy i redukcji obrzęku. Manualny drenaż limfatyczny można wspomóc też drenażem uciskowym BOA w celu jeszcze większej stymulacji. Drenaż limfatyczny więc jest wskazany dla osób, u których gromadzi się duża ilość płynu limfatycznego zlokalizowana w różnych okolicach ciała. Najczęściej zastój limfy można zaobserwować w okolicy kostek na nogach, dłoniach lub twarzy. Przyczyny obrzęku kostek nóg mogą mieć inne podłoże niż obrzęk np. twarzy czy obrzęk ręki.

Każdą przyczynę i powód powstania obrzęku należy skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą zajmującym się leczeniem obrzęków. Podsumowując drenaż limfatyczny może być ręczny lub mechaniczny boa wskazany jest u osób, które zauważyły obrzęki nóg, obrzęki rąk, obrzęk twarzy lub innej okolicy ciała.

Gabinet masażu limfatycznego

tel. 513 897 240
e-mail: andrzejobrzeki@gmail.com

Godziny pracy:
Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00
Sobota 10:00-18:00

Gabinet masażu limfatycznego
adres: ul. Traktorowa 13 Łódź
przychodnia Mikomed
BEZPŁATNY PARKING
dojazd autobusem linii 76 i 83

Poproszę o pozostawienie opinii na temat mojej pracy, która pozwoli osobom niezdecydowanym umówić się na zabiegi. Z góry dziękuję.
Andrzej Łazicki - ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń!
Przyjedź!