Andrzej Łazicki

KOMPLEKSOWA REHABILITACJA OBRZĘKÓW

Usługi

 

Czy latem trzeba nosić pończochy uciskowe kompresyjne

Czy latem też trzeba nosić pończochy, rajstopy lub podkolanówki uciskowe (kompresyjne) ?

Okres letni sprzyja powiększaniu się zastojów krwi i limfy w naczyniach, co powoduje że nogi ( łydki, stopy ) mają większy obwód. Obrzęki nasilają się latem ze względu na skoki temperatur i ciśnienia atmosferycznego. Latem więcej podróżujemy a długotrwałe unieruchomienie nóg sprzyja zastojom krwi.

Osoby cierpiące z powodu obrzęków powinny nosić odzież uciskową cały rok a więc latem też. Domyślam się że noszenie pończoch uciskowych lub rajstop jest kłopotliwe jednak można niwelować nadmierne poczucie ciepła w trakcie noszenia tej odzieży. Można stosować specjalny spray chłodzący do spryskiwania odzieży kompresyjnej celem łagodzenia poczucia ciepła. Są też specjalne ręczniki chłodzące stosowane najczęściej na siłowniach lub w trakcie wysiłku fizycznego.

Zaleca się też stosowanie podkolanówek uciskowych w trakcie lotów lub długotrwałych podróży u osób ze skłonnościami do obrzęków nóg. Odzież uciskowa odgrywa ważną rolę w trakcie zapobiegania lub utrzymywania obrzęków, dlatego jej odpowiedni dobór ma znaczenie ze względu na prawidłowe dobranie siły ucisku i rodzaju materiału. W trakcie słonecznych dni osoby z obrzękiem jeśli nie będą miały odzieży uciskowej nie powinny korzystać z nadmiernego opalania, można w tedy być np. w stroju kąpielowym lecz unikać słońca. To przeciwwskazanie ma zapobiec nadmiernemu wzrostowi temperatury okolicy obrzęku i niedoprowadzeniu do poparzenia słonecznego.

Zarówno przed podróżą jak też po niej warto zastosować drenaż limfatyczny mechaniczny BOA. Jest on w stanie usprawnić układ naczyń by w trakcie intensywnego obciążenia były bardziej sprawne.

Zadbaj o swoje ciało i poczuj różnicę – umów się na drenaż limfatyczny w Łodzi! – Drenaż limfatyczy Łódź

Gabinet masażu limfatycznego

tel. 513 897 240
e-mail: andrzejobrzeki@gmail.com

Godziny pracy:
Poniedziałek-Piątek 8:00-20:00
Sobota 10:00-18:00

Gabinet masażu limfatycznego
adres: ul. Traktorowa 13 Łódź
przychodnia Mikomed
BEZPŁATNY PARKING
dojazd autobusem linii 76 i 83

Poproszę o pozostawienie opinii na temat mojej pracy, która pozwoli osobom niezdecydowanym umówić się na zabiegi. Z góry dziękuję.
Andrzej Łazicki - ZnanyLekarz.pl
Zadzwoń!
Przyjedź!